👈 فروشگاه فایل 👉

پاورپوینت در مورد بهداشت آب

ارتباط با ما

... دانلود ...

پاورپوینت در مورد بهداشت آب

دانلود پاورپوینت با موضوع بهداشت آب

دارای 35 اسلاید و با فرمت pptx و قابل ویرایش و آماده برای ارائه ، چاپ ، تحقیق و کنفرانس می باشد.

تعداد اسلاید : 35 اسلاید

فرمت فایل: پاورپوینت ppt و قابل ویرایش

آماده برای :  ارائه ، چاپ ، تحقیق و کنفرانس

قسمتی ازمتن اسلایدها :

فهرست مطالب و اسلایدها:

اهداف اختصاصي

خصوصیات آبهای سطحی

خصوصیات آبهای زیرزمینی

تجت پوشش  شناسايي منطقه فرآيند ازنظربهداشت آب ودفع فاضلا ب

روش بهسازی چاه

چته دستی بهسازی شده با استفاده از دلو و طناب

چاه حفاری شده با دستگاه

ط- نظارت بر کلرینه کردن آب

روشهای ضدعفونی آب شرب

گندزدایی آب آشامیدنی با پرکلرین:

اثرات گاز کلر:

اقدامات اولیه حوادث ناشی از کلر:

روش انجام كلرسنجي از آب

PH اندازه گیری

باکتریهای نشانگر آلودگی آب آشامیدنی

مقدمه

آب ارزنده ترین هدیه ای است که خدا وند نثار بشر کرده است، و از نیازهای اساسی برای حیات تمام موجودات کره زمین است. در دین اسلام تاکید ویژه ای بر آب شده بطوریکه در 43 قرآن کریم63 بار از آب یاد شده است.

یکی از شاخصه های رشد توسعه در کشورها دسترسی به آب سالم و بهداشتی است. آب سالم آبی است که عوامل فیزیکی، شیمیایی و میکروبی آن در حد استاندارد بوده و مصرف آن عارضه سوئی در درازمدت یا کوتاه مدت در انسان ایجاد نکند.

روزانه ده هزار کودک در دنیا بدلیل ابتلا به اسهال می میرند که یکی از دلایل آن آب آشامیدنی آلوده است. همچنین 80درصد کل بیماریها و بیش از یک سوم مرگ و میرها در کشورهای در حال توسعه به دلیل مصرف آب آلوده می باشد.

 دسترسي به آب سالم ودفع بهداشتي فاضلاب جزو نيازهاي اوليه انسان مي باشد .در اين راستا وزارت بهداشت،درمان وآموزش پزشكي (مطا بق آئين نامه بهداشت محيط مصوب هيأت وزيران)به منظور حفظ سلامت وبهداشت مردم مكلف است كيفيت آب آشاميدني عمومي از نقطه آبگيري تا مصرف را از نظربهداشتي تحت نظارت مستمر قرار دهد. آلوده كردن آب آشاميدني ممنوع است وبا متخلفان مطابق مقررات رفتار خواهد شد. وزارت بهداشت موظف است نواقصي راكه موجب آلودگي منابع آب ميگردد به دستگاه ذيربط اعلام كندتا رأساﹰنسبت به رفع آن اقدام نمايد.

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت پروبیوتیک ها و پری بیوتیک ها بررسی چاق شدن پس از لاغر شدن مبانی نظری و پیشینه پژوهش بزهکاری و قتل های سریالی پیشینه و مبانی نظری يژوهش بهداشت و سلامت رواني تحقیق درباره شبکه های کامپیوتر