👈 فروشگاه فایل 👉

مبانی نظری و پیشینه تحقیق استانداردهای زیست محیطی

ارتباط با ما

... دانلود ...

مبانی نظری و پیشینه تحقیق استانداردهای زیست محیطی

فایل مبانی نظری و پیشینه تحقیق استانداردهای زیست محیطی

دارای 33 صفحه وبا فرمت ورد وقابل ویرایش می باشد.

توضیحات: فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)

همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو پایان نامه

توضیحات نظری کامل در مورد متغیر

پیشینه داخلی و خارجی در مورد متغیر مربوطه و متغیرهای مشابه

رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب

منبع :انگلیسی وفارسی دارد (به شیوه APA)

نوع فایل:WORD و قابل ویرایش با فرمت doc

بخش هایی از محتوای فایل پیشینه ومبانی نظری::

 2-1 -مقدمه13

2-2 - تعریف استاندارد 14

2-3 - تاریخچه و نحوه شکل گیری استاندارد14

2-4 - ضوابط واستانداردهای زیست محیطی15

2-4-1-  ایزو 14000چیست16

2-4-2 -تاریخچه ایزو1400017

2-4-3- ایزو 14000 در ایران18

2-4-4- سایر استاندارد های سری ایزو14000

2-4-4-1-1- مشاغلی که درآن ایزو 14001کاربرد دارد20

2 -4-4-1-2 -  شرکت ها یی که درآن ایزو 14001کاربرد دارد20

2-5 -  سیستم مدیریت زیست محیطی 21  

2-5-1 - ایزو 14001وسیستم مدیریت زیست محیطی   21

2-5-2 - عناصر سیستم مدیریت زیست محیطی22

2-5-3 - مزایا و اهمیت استاندارد سیستم مدیریت زیست محیطی 24

2-7- مربوط بودن ارزش اطلاعات حسابداري25

2- 8 - رویکردهای موجود پیرامون معیارهای عملکرد28

2-8-1 - معیارهای حسابداری29

2-9 - پیشینه تحقیق درسطح ملی31

2-10 - پیشینه تحقیق درسطح بین المللی32

2-11 - خلاصه فصل37

2-1-مقدمه

محيط زيست مجموعه اي بسيار عظيم و پيچيده از عوامل گوناگون است كه بر اثر يك روند وتكامل تدريجي موجودات زنده و اجزاي سازنده سطح زمين به وجود آمده است; بنابر اين در فعاليتهاي انسان تاثير گذارده و از آن متاثر مي گردد . فعاليتهاي انسان در راستاي توسعه به هر طريقي كه باشد اثرات مختلفي بر محيط زيست خواهد داشت . اين اثرات بيشتر ناشي از توسعه صنعتي و معدني است. توسعه صنعتي در كشورهاي در حال توسعه معمولاً بدون فراهم آوردن زير ساختهاي اجتماعي صورت مي گيرد، حاصل ا ين نگرش مديريتي، بي توجهي به ظرفيت خود پالايي محيط زيست و بهره برداري بي رويه از منابع طبيعي موجود است كه عواقب نامطلوبي از جمله آلودگي روز افزون محيط زيست را در پي دارد . با افزايش توجه به حفظ و ارتقاء كيفيت محيط زيست و بهداشت محيط در سطح بين المللي، تو جه تمامي سازمان ها به طور فزاينده اي به اثرات زيانبار زيست محيطي ناشي از فعاليت ها، توليدات و خدمات آنها معطوف گرديده است .حال كه به طور روز افزون ، محيط زيست به واسطه تخريب منابع طبيعي و توليد آلودگي ها و ضايعات صنعتي در معرض بحران هاي جدي قرار مي گيرد ، مبحث مديريت محيط زيست در كنار ديگر رشته هاي محيط زيست به ويژه در محيط هاي صنعتي ،معدني و شهري متجلي گرديده است; بنابراين در دهه اخير، صنايع موظف به استقرار سيستم مديريت محيط زيست شده اند . استاندارد هاي بين المللي مديريت محيط زيست نظير 14001به منظور تدوين عوامل سيستم موثر مديريت محيط زيست كه قابل ادغام و سازگاري با ساير نياز ها و مقتضيات مديريتي است ، ايجاد شده است . اين استاندارد ها به سازمان ها اين توانايي را ميدهند كه به اهداف زيست محيطي و اقتصادي خود به طريقه سالمتري دست يابند.به طور کلی هدف از برپایی سیستم نظام مدیریت زیست محیطی بر مبنای استاندارد بین المللی 14001 ISO تحکیم حفاظت از محیط زیست و جلوگیری از آلودگی در توازن با نیازهای اجتماعی و اقتصادی جامعه می باشد (كرباسي وهمکاران1388٬) .

درفصل حاضر محقق به بررسی ادبیات تحقیق وارائه خلاصه ای ازتحقیقات مرتبط می پردازد.

2-2- تعریف استاندارد

بصورت کلی استاندارد را به معنی نظم، قاعده و قانون دانسته اند. سازمان بین‌المللی استاندارد آنرا اینگونه تعریف نموده است:استاندارد مدرکی است دربر گیرنده قواعد، راهنمایی‌ها یا ویژگیهایی برای فعالیت‌ها یا نتایج آنها به منظور استفاده عمومی و مکرر که از طریق هم رایی فراهم و به وسیله سازمان شناخته شده ای تصویب شده باشد و هدف از آن دست یابی به میزان مطلوب از نظم در یک زمینه خاص است. در سطح بین‌المللی سازمانی به نام سازمان بین‌المللی استاندارد وجود دارد که ۱۶۳ کشور عضو آن می باشند. در کشورایران، موسسه مرجع برای استاندارد موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران است که عضو فعال سازمان بین‌المللی استاندارد نیز می‌باشد .

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت روش های استخراج آنزیمی و شیمیایی فروکتوز پروپوزال بررسی رابطه بین پیشرفت تحصیلی، نگرش تحصیلی و تعلل ورزی تحصیلی در دانش آموزان مقطع دبیرستان طرح توجيه فني ، مالي و اقتصادي توليد پارچه گردباف بررسی عقود شرکت عاریه، وكالت مجموعه روابط و فرمول های درس مبانی برق1 رشته مکانیک به صورت خلاصه