👈 فروشگاه فایل 👉

فلسفه خلاقيت كودكان

ارتباط با ما

... دانلود ...

فلسفه خلاقيت كودكان

تحقيق فلسفه خلاقيت كودكان

 متشکل از 47 صفحه ، در قالب word  قابل ويرايش و اماده پرينت

بخشی از محتوا ::

فلسفه براي کودکان از جمله شاخه هاي جديد رشته فلسفه محسوب مي شود، اما در اين شاخه از مباحث پيچيده فلسفي خبري نيست بلکه در واقع آموزشي است براي روشمند کردن تفکر . در اين مقاله اهداف و برنامه هاي فلسفه براي کودکان از سوي رئيس مرکز تحقيقاتي فلسفه براي کودکان آرژانتين بررسي شده است. 

 ' فلسفه براي کودکان ' يک برنامه آموزشي است که اين امکان را فراهم مي آورد تا کودکان و نوجوانان افکار پيچيده خود را شکل  دهند. از اين رهگذر استدلال، تفکرات انتقادي، خلاقانه و نوعدوستي آنها نيز زياد مي شود. اين برنامه نظام مند و تدريجي است که بيشتر براي کار روي کودکان 4 تا 18 ساله طراحي شده است. با در نظر داشتن علايق کودکان و با توجه به اين موضوع که آنها را بيشتر تحريک کنند و اين مساله با کارهاي روش مند به اجرا در مي آيد. اين برنامه به گونه اي طراحي شده است که کنجکاوي و اعجاب کودکان را بر انگيزد. هدف اين است که به بالاترين ميزان فکر سامان يافته، در مجموعه اي از سئوالات دست پيدا کرد. اين برنامه در جوامعي اجرا مي شود که اعضاي آن جامعه به سختي کار مي کنند به منظور اين که چيزهاي بيشتري بدانند، به علاوه قصد دارند که به معناي جهان و جامعه اي که در آن زندگي مي کنند نيز پي ببرند. 

يک فيلسوف آمريکايي به نام Mathew lipman ( ماتيو ليپمن ) در سال 1969 فلسفه براي کودکان را به وجود آورد و تاکنون بيش از 50 کشور از سراسر جهان برنامه هاي او را اجرا کرده اند. هدف اين طرح تبديل کردن کودکان و نوجوانان به فيلسوف هاي حرفه اي، نبود، بلکه شکل دهي و نگهداري تفکرات و طرز فکر انتقادي . خلاقانه و نوعدوستي آنها بود. اين برنامه  بر اساس زير شکل گرفته بود: 

تعدادي متون فلسفي به وسيله فيلسوفاني نوشته شده است که هم بطور عملي و هم بصورت نظري روي فلسفه براي کودکان کار مي کنند. اين متون معرف اساس و پايه مباحث فيلسوفانه اند و با هدف آموزشي نوشته شده اند.  ( به اين دليل است که از هيچ يک از متون ادبي صرف استفاده نمي کنيم. به همين علت است که به آنها ' قصه و رمان '     نمي گوييم. هر چند که ما از استفاده از متون اجتناب مي کنيم اما مسلما' از تعدادي از آنها به عنوان ابزاري کمکي براي برخي بحثها که قبلا' صورت گرفته است، استفاده مي کنيم. به اين جهت در پاره اي از اوقات استفاده از تصاوير، متون ادبي، فيلم يا هر منبع ديگري، مناسب تر به نظر مي رسد.

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت بیماریهای ریوی تومورهاي ريه پاورپوینت توازی علائم و قراردادها مبانی نظری وپیشینه پژوهش اهمیت رضایت مشتری و حفظ مشتری بررسي رابطه بين سبكهاي دلبستگي و اضطراب در بين دانش آموزان سال سوم دبيرستان مجموعه روابط و فرمول های درس ترمودینامیک 1 رشته مکانیک به صورت خلاصه