👈 فروشگاه فایل 👉

انقلاب عاشورا

ارتباط با ما

... دانلود ...

انقلاب عاشورا

تحقيق انقلاب عاشورا

 متشکل از 16 صفحه ، در قالب word  قابل ويرايش و اماده پرينت

بخشی از محتوا ::

نه عاشوراي سال 61 هجري تا به امروز (1354) سال مي گذرد. گذر بينش از يك هزاره، از تلألوء و جلوه و عمق عاشورا نه تنها كاسته است كه بر عكس، هر ماه و سالي كه مي گذرد. عاشورا قلمروي گسترده تر و عمقي بيشتر پيدا مي كند. انگار آفتاب آينه دار عاشوراست طليعه اش در پگاه، تابش تندش در نيمروز و نيز غروب خونينش يادآور عاشورا است:

و علي الدهر من دماء الشهيدين        علي و نفجله شاهدان

فهما في اواخر الليل فجرا            ن و في اولياته شفقان

ثبت في قميصه ليحيي ال            حشر مسهيا الي الرحمان

بر چهره روزگار، از خون دو شهيد، علي و فرزندش، دو شاهد نقش بسته است. آن دو شاهد، در پايان سياهي شب، سرخي فجر است و در آغاز آن شفق خونرنگ. اين سرخي بر پيراهن او نقش شده است، تا در روز قيامت بر خداي همان دادخواهي كند.

سپيدي فجر گواه پاكي و طراوت جان و نگاه شهيدان عاشوراست و سرخي شفق آينه خون آنان. اينكه گفته شده است كل يوم عاشورا انگار آفتاب كينه دار همين حقيقت است. روز به اعتيار طلوع و غروب آفتاب تحقق مي يابد و آفتاب با عاشورا آميخته است. طلوع آفتاب از شرق است. و مشرق و مغرب. يخي سرزميني كه در آن زندگي مي‌كنيم.

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت سیستم هزینه یابی مرحله ای کار در جریان ساخت و هزینه یابی استاندارد، پاورپوینت مديريت تلفيقي آفت رفتار پيامبر با خانواده پاورپوينت تفسیر سوره مباركه طور آيه24 نظرگاه‌های فمینیستی درباره‌ی تولید مثل و خانواده