👈 فروشگاه فایل 👉

تعريف انسان

ارتباط با ما

... دانلود ...

تعريف انسان

تحقيق تعريف انسان

 متشکل از 57 صفحه ، در قالب word  قابل ويرايش و اماده پرينت

بخشی از محتوا ::

تعريف انسان ؟(انسان چيست)

پرآوازه است كه تعريف انسان ازتعريف سايرموضوعات به مراتب پيچيده تراست زيراتمام موضوعات ديگر حول مدار انسان مي چرخد ونهايتا در خدمت او در مي آيد.

اگر بخواهيم نظر شيخ نجم الدين وحتي اغلب عرفا را درباره انسان در يك جمله خلاصه كنيم بايد گفت كه انسان «يك موجود عشق ورز است.هم عاشق خالق است وهم معشوق او در عين حال حامل امانت عشق.»

اهميت شناخت خود:

اميرالمومنين علي (ع)در موارد زيادي به اهميت خود شناسي اشاره كرده است وهمگان را به آن مي خواند وفردي را زيان كار مي داند كه در شناخت خود كوتاهي كرده است و از خود غفلت مي كند:«والمغبون من غبن نفسه»«زيان كار واقعي كسي است كه خويشتن را زيان رساند.»

وي در جاي ديگر فرموده است :«بي ترديد در برابر خداوند منفورترين مردمان بنده اي  است كه خدايش به حال خود او را نهاده است وبدين سبب از حفظ تعادل بيرون افتاده است وبي راهنما حركت مي كند.»

عالم واهميت خود شناسي:

يكي از اساسي ترين وحساس ترين  ساحت هاي وجودي انسان قلب است .انسان عالم وخود يافته بايد شناخت ويژه به اين عضو حساس داشته باشد والا نه به شناخت خود دست خواهد يافت ونه با ديگران رابطه ايجاد خواهد كرد.

انسان وروابط

انسان موجودي است كه در نهاد او انگيزه وغريزه ايجاد رابطه با ديگران نهاده شده است. اساسا ايجاد رابطه با ديگران پايه ومايه  اسقرار بشري است.

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت ديدمان پردازي در تفكر استرات‍ژيك پاورپوینت روش تحقيق بارويكرد ي به پايان نامه نويسي جايگاه محبت در اسلام بررسي وقوع انقلاب اسلامي ايران و تأثير آن در بروز جنگ ايران و عراق مجله دکتر کرمانی شماره 15