👈 فروشگاه فایل 👉

حماسه غزه

ارتباط با ما

... دانلود ...

حماسه غزه

تحقيق حماسه غزه

 متشکل از 65 صفحه ، در قالب word  قابل ويرايش و اماده پرينت

بخشی از محتوا ::

در ايامي كه روزهاي پاياني سال 2008 ميلادي رقم مي خورد و در حاليكه قرار بود درايالات متحد آمريكا، رئيس جمهوري ظاهراً متفاوت به لحاظ عقيده و كردار روي كار بيايد، اسرائيل به منظور اعاده حيثيت از گذشته ناكام خود، در جنگ جنوب لبنان با حزب الله، يورشي همه جانبه را به نوار غزه با هدف انهدام دولت قانوني حماس در فلسطين به راه انداخت.

اين جنگ كه 22 روز به طول انجاميد و با اعدان آتش بس يكجانبه از سوي اسرائيل، هر چند به صورت موقت و ناپايدار متوقف شد، گذشته از بعد نظامي سخت افزاري، يك بعد نظامي نرم افزاري، يعني عمليات رواني هم داشت.

جنگ نرم افزاري غزه، گسترده ترين عمليات رواني به اجرا در آمده، توسط طرفهاي متخاصم در تاريخ خاورميانه را در بر مي گرفت و در شرايطي رخ داد كه هر دو طرف با آمادگي كامل به آن وارد شدند.

دراين عمليات اسرائيل سه سال قبل واحد جديد عمليات رواني را در نيروهاي مسلح خود سازماندهي و 8 ماه قبل از حمله به غزه، مديريت ملي اطلاعات را در قالب يك واحد مستقل براي هماهنگي كليه برنامه هاي اين چنين به وجود آورده بود.

همچنين حماس نيز در كنار سازماندهي نيروهاي رزمي، نيروهاي كاملاً متخصص و ورزيده اي را براي رويا رويي با اسرائيل در اين حوزه، آموزش و در اختيار داشت.

عمليات رواني غزه، بهره گيري از پيشرفته ترين فناوريهاي ارتباطي و انواع تاكتيك ها و تكنيك هاي فريب را از سوي هر دو طرف به نمايش گذاشت، هرچند درعمل اسرائيل به رغم استفاده از تمام ظرفيت ها و تجربيات حاصل از جنگ سال 2006 خود در جنوب لبنان در آن توفيقي پيدا نكرد و كفه ترازو در اين عمليات نيز به سود «حماس» پايين رفت.

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت فولادهای زنگ نزن پاورپوینت بررسی خصوصیات دستگاه XRF پاورپوینت درس برنامه‌سازي کامپيوتر پاورپوینت معاونت درمان اداره اعتبار بخشی علل و عوامل مؤثر در بزهکاری